Home Γυναίκες Κέρδισαν ΑΕΚ Και Βλέπουν Κορυφή
Γυναίκες

Κέρδισαν ΑΕΚ Και Βλέπουν Κορυφή

gameΣημαντική εκτός έδρας νίκη πήρε ψες στο «Κίτιον» η γυναικεία πετοσφαιρική Ανόρθωση, αφού κατέβαλε την ΑΕΚ με 3-1 σετ, και διασφάλισε την δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Δυνατά ξεκίνησαν το παιχνίδι και οι δύο ομάδες, με πιο αποφασιστική την «Κυρία», που πήρε το πρώτο σετ χάρη στα λιγότερα λάθη της, με 20-25. Το δεύτερο σετ ανήκε ολοκληρωτικά στον αντίπαλο, αφού το πήρε εύκολα με 25-9. Αυτό το σκορ ήταν αρκετό για να αφυπνίσει τις κοπέλες μας, και να μπουν ξανά στο παρκέ με στόχο να πάρουν το πάνω χέρι στον αγώνα. Έτσι, ήρθε και το σετ στην Ανόρθωση με 20-25, κάνοντας το σκορ 1-2. Με κεκτημένη ταχύτητα, μπήκαν και στο τέταρτο σετ οι κοπέλες μας, και έχοντας συνεχώς ένα προβάδισμα 3-5 πόντων, πήραν τελικά το σετ με 16-25 και την νίκη με 3-1.