Home Ανακοινώσεις Ποδαρικό με νίκη
ΑνακοινώσειςΆντρες

Ποδαρικό με νίκη

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε ψες βράδυ η ομάδα μας στο ¨ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΙΟ¨ με 3-0 σετ απέναντι στην ομάδα της Αναγέννησης , στον πρώτο αγώνα για το 2021.

Η ομάδα μας παρουσιάστηκε αρκετά βελτιωμένη , αφού ο Κ.Χριστοφιδέλης εκμεταλλεύτηκε πλήρως την διακοπή προετοιμάζοντας κατάλληλα την ομάδας για την δύσκολη συνέχεια.

Στο πρώτο σετ η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά και χωρίς να βρεθεί πίσω στο σκορ πήρε το σετ 25-16.

Στο δεύτερο σετ πάλι η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ δυνατά με την ομάδα της Δερύνειας να μην μπορεί να ακολουθήσει τον ρυθμό της ομάδα μας , κάτι που έφερε το 2-0 στα σετ 25-18.

Στο τρίτο σετ η Αναγέννηση προσπάθησε να αντιδράσει και κατάφερε να πιέσει την ομάδα μας στο 12-12 αλλά η ποιότητα των πετοσφαιριστών μας δεν επέτρεψε στον αντίπαλο να διεκδικήσει το σετ παίρνοντας το σετ 25-19 και την νίκη με 3-0 σετ.