Home Άντρες Συνεπής στο Θεμιστόκλειο
Άντρες

Συνεπής στο Θεμιστόκλειο

Στη δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε ψες βράδυ στο ¨ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΙΟ¨ η ομάδα μας , ή οποία κέρδισε με 3-0 σετ την ομάδα της Ε.Ν.Π.

Σε ένα παιχνίδι με αντίπαλο την ομάδα της Ένωσης , η οποία πραγματοποίησε πολλές ποιοτικές μεταγραφές στην φετινή χρονία , η ομάδα μας παρουσιάστηκε με πολύ καλό πρόσωπο , περιορίζοντας τα λάθη .

Στο πρώτο σετ το παιχνίδι πήγαινε στον πόντο με την ομάδα μας να κερδίζει στα κρίσιμα σημεία και να παίρνει το σετ 25-23.

Στο δεύτερο σετ , και με ανεβασμένη την ψυχολογία , η ομάδα μας προηγείτο συνεχώς στο σκορ κάτι που μας έδωσε και το δεύτερο σετ με 25-22.

Στο τρίτο και τελευταίο σετ η ομάδα της Ένωσης μπήκε πολύ δυνατα στον αγώνα και πήρε  προβάδισμα στα αρχικά στάδια , με την ομάδα μας να απαντά άμεσα ανεβάζοντας στροφές παίρνοντας το σετ 25-20  και τον αγώνα 3-0 σετ.

Επόμενος αντίπαλος η συμπολίτισσα Νέα Σαλαμίνα .