Home Άντρες Νίκη Με 3-1
Άντρες

Νίκη Με 3-1

Anorthosis - Fener 65

Επιβλητική η ομάδα μας απόψε κέρδισε με 3-1 σετ (22-25, 25-23,25-23, 25-23) της μέχρι πρότινος πρωτοπόρου Αναγέννησης Δερύνειας.

Οι παίκτες της ομάδας μας έδειξαν πάθος και μεγάλη θέληση να πάρουν την νίκη και στο τέλος τα κατάφεραν με επιβλητικό τρόπο παίρνοντας και μια καθαρή νίκη που δίνει και τους 3 βαθμούς.

Η σημερινή νίκη ήταν και μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για την κατακόρυφη ανύψωση του ηθικού της ομάδας αλλά και κυρίως στον ψυχολογικό τομέα. Μια νίκη απέναντι στην πρωτοπόρο και αήττητη ομάδα λέει πολλά και στέλνει ενθαρρυντικά μηνύματα για την συνέχεια.

Η ομάδα παρά το πρώτο σετ έδειξε να είναι καλύτερη από τον αντίπαλο και πιο αποφασιστική σε σχέση με άλλα παιχνίδια και σε συνδυασμό με την πολύ καλή άμυνα έφτασε στην δίκαιη επικράτηση.

Σύνθεση: Κασμάρεκ, Μουράφτσικοφ, Μπουρκόφσκι, Κοντός, Γεωργίου, Παναγιωτίδης (λίμπερο Πλατρίτης)