Home Γυναίκες Κέρδισαν Eύκολα Tην ΑΕΛ
Γυναίκες

Κέρδισαν Eύκολα Tην ΑΕΛ

Womens Anorthosis - Ael 15Χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες, η γυναικεία πετοσφαιρική μας ομάδα πήρε την 14η νίκη της στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας με 3-0 την ΑΕΛ στην Λευκωσία. Ο αγώνας ήταν για την 17η αγωνιστική (3ο παιχνίδι των Playoff) ενώ απομένουν 3 ακόμα αγώνες για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος.

Στο πρώτο σετ, οι δύο ομάδες ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ μέχρι και το 19-19, το σετ όμως κατέληξε τελικά στην Ανόρθωση με 25-21. Στα επόμενα δύο, το σκηνικό ήταν το ίδιο, με την ψαλίδα να ανοίγει κυρίως μετά το πρώτο τεχνικό time out. Δεύτερο και τρίτο σετ τέλειωσαν στο 25-16.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου 1-4,  η ΑΕΚ κέρδισε ξανά τον Απόλλωνα, και μειώθηκε η διαφορά του από την ομάδα μας που βρίσκεται στην δεύτερη θέση. Αναπτερώνονται έτσι οι όποιες ελπίδες της Ανόρθωσης για το πρωτάθλημα, που θα πρέπει όμως να κερδίσει την επόμενη Τρίτη τον Απόλλωνα με καθαρό σκορ, και να ελπίζει σε ακόμα μια ήττα του στην επόμενη αγωνιστική με οποιοδήποτε σκορ. Δύσκολο σενάριο, αφού δεν εξαρτάται  μόνο από την απόδοση της δικής μας ομάδας, αλλά οι κοπέλες είναι αποφασισμένες να το παλέψουν μέχρι τέλους.