Home Άντρες Δεύτερη ήττα και αποκλεισμός από το Κύπελλο
Άντρες

Δεύτερη ήττα και αποκλεισμός από το Κύπελλο

Πολύ καλή εμφάνιση από την ομάδα μας που όμως δεν είχε και το ανάλογο αποτέλεσμα, καθώς γνώρισε την ήττα με 3-0 από τον Green Air Παφιακό και αποκλείστηκε έτσι από την συνέχεια του Κυπέλλου.

Με τον αέρα του γηπεδούχου ο Green Air Παφιακός μπήκε πολύ καλά στο πρώτο σετ και κέρδισε 25-18 ανοίγοντας το σκορ απέναντι σε μια Ανόρθωση που παρουσιάστηκε αγχωμένη. Στο δεύτερο σετ η Ανόρθωσις τα έδωσε όλα με στόχο να ισοφαρίσει και να μπει στον αγώνα. Το σετ κρεμόταν από μια κλωστή με τον Green Αir Παφιακό να έχει «καθαρό μυαλό» και να κερδίζει 25-23 κάνοντας το 2-0.

Στο τρίτο σετ τα δεδομένα δεν διαφοροποιήθηκαν με την ομάδα της Πάφου να κερδίζει 25-20 και να παίρνει την πρόκριση με 3-0 σετ.

«ΑΦΡΟΔΙΤΗ»: GREEN AIR ΠΑΦΙΑΚΟΣ – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ 3-0 Σετ: 25-19, 25-23, 25-20

GREEN AIR ΠΑΦΙΑΚΟΣ(M. ΓΚΡΕΣΙΤΣ): Ευαταθίου, Οικονομίδης, Βερίσιμο, Χρυσοστόμου, Ασπιώτης, Μίλεφ – Λίμπερο: Αντωνίου, Σωκράτους.

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ(ΑΝΤ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ): Φάϊφερ, Αλβες, Κνέεζεβιτς, Ροντόλφο, Αποστόλου, Παπαϊωάννου – Σαββίδης.