Home Άντρες Για τη νίκη-πρόκριση
Άντρες

Για τη νίκη-πρόκριση

georgiou vsxoxo

Τη νίκη και την πρόκριση θα ψάξει η Μεγάλη Κυρία, στο αυριανό (20:00) παιχνίδι απέναντι στην Ομόνοια, στο «Τάσος Παπαδόπουλος – Ελευθερία», στα πλαίσια του CEV Challenge Cup.

Η Ανόρθωσις έχασε στο πρώτο παιχνίδι με 1-3 σετ και για να εξασφαλίσουμε την πρόκριση θα πρέπει να κερδίσουμε με σκορ 0-3 ή 1-3 στη Λευκωσία, ώστε να οδηγήσουμε το παιχνίδι στο χρυσό σετ (15 πόντων), όπου όποιος επικρατήσει παίρνει το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Μπορεί η ομάδα να προέρχεται από ανεπιτυχή αποτελέσματα στο πρωτάθλημα, ωστόσο το CEV είναι ένας εντελώς διαφορετικός θεσμός, έστω κι αν έχει τις δικές του ιδιαιτερότητες με δυο κυπριακές ομάδες να τίθενται αντιμέτωπες. Οι πετοσφαιριστές μας θα δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό, με στόχο τη μεγάλη ανατροπή!

Διαιτητές της συνάντησης είναι οι κ.κ. Στάνκοφ από τη Βουλγαρία και Πάρσιν από την Ουκρανία. Κομισάριος του αγώνα είναι ο Γερμανός Χάρτμουτ Γκίμπελς.