Home Γυναίκες Βόλεϊ Γυναικών: Ποδαρικό για την «Κυρία»
Γυναίκες

Βόλεϊ Γυναικών: Ποδαρικό για την «Κυρία»

Η Ανόρθωση έπαιξε όσο χρειαζόταν στη σάλα του Γυμνασίου Λατσιών κερδίζοντας τον φιλότιμο Εθνικό με 3-0 πετυχαίνοντας την πρώτη νίκη στη σεζόν.  Ο αγώνας έδωσε την ευκαιρία στον Σέρβο κόουτς της Ανόρθωσης να κοιτάξει στον πάγκο κάνοντας το απαραίτητο ροτέισον ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

Η Ανόρθωση έπαιξε σοβαρά στο πρώτο σετ και δεν «έπεσε» στην παγίδα των νεοφώτιστων οι οποίες προσπάθησαν με τον ενθουσιασμό τους να βάλουν δύσκολα στην «Κυρία». Η ομάδα του Μπόσκοβιτς κέρδισε το σετ με 12-25 και προηγήθηκε με 0-1.

Η «Κυρία» ήταν ανώτερη και στο δεύτερο σετ με συνέπεια να κερδίσει με 13-25 αυξάνοντας το προβάδισμα σε 0-2 σετ.

Η Ανόρθωση επέβαλε πλήρως τον ρυθμό της και στο τρίτο σετ με συνέπεια να κερδίσει με 10-25 και τον αγώνα σε 1 ώρα και 10 λεπτά με 0-3 σετ.

ΣΑΛΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΑΤΣΙΩΝ: ΕΘΝΙΚΟΣ Λ. – ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0-3  Σετ: 1o,12-25 2o 13-25, 3o 10-25