Home Άντρες Ήττα στο πρώτο ευρωπαϊκό
Άντρες

Ήττα στο πρώτο ευρωπαϊκό

vsHapoel

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας απόψε, στο πρώτο ευρωπαϊκό παιχνίδι για φέτος, με αντίπαλο την Hapoel Kfar Saba.

Στο πρώτο σετ οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά και προηγήθηκαν νωρίς με 4-8 και 10-16. Στη συνέχεια η Ανόρθωσις παρότι προσπάθησε, ήταν δύσκολο να ακολουθήσει και το σετ κατέληξε στους Ισραηλινούς με 16-25.

Πιο δυνατά μπήκε στο δεύτερο σετ η Μεγάλη Κυρία, σε μια προσπάθεια να ισοφαρίσει τα εις βάρος της δεδομένα. Προηγήθηκε με 8-7 και 16-11 όμως η αντεπίθεση των φιλοξενουμένων που τους έφερε μπροστά με 19-21. Διαχειρίστηκαν με την εμπειρία τους το προβάδισμα και κατέκτησαν το σετ με 23-25.

Στο τρίτο σετ, η Ανόρθωσις τα έδωσε όλα σε μια προσπάθεια να πάρει έστω ένα σετ. Οι δυο ομάδες ήταν κοντά μέχρι τα μέσα του σετ, όμως στη συνέχεια οι Ισραηλίτες πάτησαν γκάζι και κατέκτησαν το σετ με 18-25 και το παιχνίδι με 0-3.

Ανόρθωσις (Μάριος Κοντός): Γκελ, Κολάς, Δημητρίου, Κοντός, (λίμπερο) Πλατρίτης, Μιχάηλοβιτς, Τσερντζάνσκι, Χρυσοστόμου Π.