Home Γυναίκες Ήττα στον πρώτο προημιτελικό
Γυναίκες

Ήττα στον πρώτο προημιτελικό

gynaikes vsAEK

Την ήττα με 3-1 σετ γνώρισε η γυναικεία πετοσφαιρική μας ομάδα, στον πρώτο προημιτελικό κυπέλλου με αντίπαλο την ΑΕΚ Λάρνακας. Παρά την ήττα, η ομάδα μας με το σετ που πήρε διατηρεί τις ελπίδες της για πρόκριση στον επαναληπτικό.

Το πρώτο σετ κατέκτησε η ΑΕΚ με 25-23 συναντώντας μεγάλη αντίσταση από τις πετοσφαιρίστριές μας, οι οποίες ήταν διαρκώς κοντά στο σκορ.

Στο δεύτερο σετ, η ΑΕΚ ήταν και πάλι μπροστά για μεγάλο διάστημα, πιο ψύχραιμες και ψυχωμένες ωστόσο οι παίχτριες της Ανόρθωσης στα τελευταία του στάδια κατάφεραν να κατακτήσουν το σετ με 26-28 και να ισοφαρίσουν το παιχνίδι.

Σειρά των γηπεδούχων και πάλι να πάρουν προβάδισμα στο τρίτο σετ με 25-19 ενώ και στο τέταρτο σετ – όπου υπήρχαν αρκετά διαιτητικά λάθη – οι Λαρνακείς κατάφεραν να επικρατήσουν παρά τη σθεναρή αντίσταση από πλευράς κυανολεύκων.

Ο επαναληπτικός είναι ορισμένος για το Σάββατο 21/3 στο ΑΤΙ, με την ώρα του αγώνα ωστόσο να μην έχει ανακοινωθεί ακόμα.