Home Άντρες Ήττα που δυσκολεύει ακόμα περισσότερο την υπόθεση πρόκριση
Άντρες

Ήττα που δυσκολεύει ακόμα περισσότερο την υπόθεση πρόκριση

Την ήττα με 3-0 στο «Θεμιστόκλειο», στο πλαίσιο του δεύτερου αγώνα των πλέϊ-οφς του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Α Κατηγορίας δέχτηκε η ομάδα μας, με αποτέλεσμα ο Green Air Παφιακός να φτάσει στο 3-1 στις νίκες και να έχει πλέον ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό έναντι της Ανόρθωσης.

Πολύ ωραίο βόλεϊ παίχτηκε στο πρώτο σετ, με τους φιλοξενούμενους ωστόσο να εκμεταλλεύονται τα λάθη της δικής μας ομάδας και να κερδίζουν το πρώτο σετ με 25-17. Παρόμοια ήταν η εικόνα και στο δεύτερο και καθοριστικότερο σετ, με τους Παφίτες και πάλι να βρίσκουν τον τρόπο, εκεί που οι πετοσφαιριστές μας δεν είχαν καθαρό μυαλό να κερδίσουν κάποιους πόντους όταν είχαν την ευκαιρία.

Έχοντας και την ψυχολογία με το μέρος του, ο Green Air Παφιακός κέρδισε και το τρίτο σετ με 25-18, επικρατώντας με αυτό τον τρόπο με 3-0.

«ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΙΟ»: AΝΟΡΘΩΣΗ – GREEN AIR ΠΑΦΙΑΚΟΣ 0-3  (17-25 17-25 18-25)

AΝΟΡΘΩΣΗ(Γ. ΓΙΑΠΑΝΗΣ):  Σπύρου, Κνέζεβιτς, Σόρενσεν, Κολάς, Πελχαρίνι.
Μοντόγια – Λίμπερο: Χατζηδαμιανού. – Αλλαγές: Στρουγκάρεβιτς, Γκράμμενφορντ, Χριστοφόρου.

GREEN AIR ΠΑΦΙΑΚΟΣ(Κ. ΚΑΜΠΕΡΙΔΗΣ): Τοντόροβιτς, Ευσταθίου, Οικονομίδης, Παπαδόπουλος, Ασπιώτης – Λίμπερο: Αντωνίου.